Sítko

FESTIVAL ATELIÉRU DIVADLO & VÝCHOVA 30. 5. - 3. 6. 2014 JAMU

Co je Sítko

Festival Sítko vzniká každoročně v rámci Ateliéru Divadlo a výchova na Divadelní fakultě JAMU. Letos již 12. ročník se bude konat ve dnech 30. 5. - 3. 6. 2014 v prostorách DIFA JAMU.

Cílem festivalu je nejen sjednotit výstupy z výuky Ateliéru Divadlo a výchova DIFA JAMU za aktuální akademický rok, ale také díky hostování jiných vysokoškolských pracovišť zabývajících se dramatickou výchovou i neprofesionálních souborů, vytvořit prostor pro společnou diskuzi, konfrontaci názorů a zkušeností i intenzivní setkání studentů, pedagogů a dalších lidí zajímajících se o divadlo a dramatickou výchovu. V neposlední řadě by festival měl informovat odbornou i laickou veřejnost o oboru divadlo a výchova a o jeho nových výukových programech. Součástí 12. Ročníku festivalu Sítku bude konference na téma Divadlo a výchova v Divadle na Orlí.Program festivalu
Téma

Taky se ptáš, jaké že je téma letošního SÍTKA?

Letošní festival nestavíme na tématu ani konkrétním mottu. Vztyčnými pilíři jsou HRA, PRESTIŽ, VÝZVA, HLEDÁNÍ a PŘEKONÁVÁNÍ sebe sama.

My - °Sítko team° - jsme se totiž rozhodli vrátit k původnímu poslání festivalu. Když jsme se bavili o tom, co je pro nás tématem letošního ročníku, došli jsme k názoru, že tématem festivalu Sítko je především festival Sítko. Proč ho uměle nasazovat do nějakého tématu, když si můžeme vzít pouze rámec, který tento záměr podporuje (viz naše logo).

A co vlastně Sítko znamená? Kromě „prosetí“ absolvujících a „přisetí“ nově přijatých studentů jde hlavně o HLEDÁNÍ různých způsobů práce s neprofesionální skupinou, o VÝZVY mít ten nejzajímavější projekt a stejně tak ho zajímavě na Sítku prezentovat, o náš obor zabývající se tvořivou dramatickou HROU, o ukázání toho nejlepšího z našeho oboru – tedy i o PRESTIŽ – a v neposlední řadě také o PŘEKONÁVÁNÍ se během náročného festivalového dění.

°Sítko – team° 2014

Konference

DISKUSNÍ FÓRUM O OBORU DIVADLO A VÝCHOVA - Cílem diskusního fóra je poskytnout prostor pro diskuzi. V Divadle na Orlí se setkají významné osobnosti našeho oboru a společně nabídnou jedinečnou příležitost otevřít témata, jež v dnešní době rezonují odbornou i širší veřejností.

Diskusního fóra se zúčastní deset přispěvatelů, po každém výstupu bude ponechán prostor pro diskuzi právě slyšeného. Do diskuze se mohou zapojit jak přispěvatelé, tak diváci. Po skončení oficiální části diskuzního fóra následuje neoficiální část – malé pohoštění a vystoupení Petra Váši ve vinárně DNO.Plakát konference
Program

Program festivalu Sítko 2014 ke stažení ve formátu PDF:

Stáhnout program
Přihláška

Stáhněte si přihlášku pro svou inscenaci, vyplňte ji na počítači a zašlete, prosím, zpět na e-mail sitko.jamu@gmail.com.
Uzávěrka proběhla 30. dubna 2014.

Stáhnout přihlášku Technický plán místností
Sponzoři
Kontakty
Klára Jírovská: +420 775 615 582
Michele Tkáčová: +420 733 766 977 (dramaturgie)
E-mail: sitko.jamu@gmail.com