Co to je Sítko?

Festival Sítko vzniká každoročně v rámci Ateliéru Divadlo a výchova v prostorách Divadelní fakulty JAMU. Letos proběhne již 13. ročník a bude se konat ve dnech od 29.5. - 2.6. 2015.

Festival Sítko je o setkání současných studentů a absolventů Ateliéru Divadlo a výchova. Ti zde prezentují svou práci ať již jako aktéři v rámci výstupů z jednotlivých předmětů nebo jako vedoucí neprofesionálních divadelních skupin. Studenti našeho ateliéru tak dostávají jedinečnou příležitost nahlédnout na práci svých spolužáků, inspirovat se a vzájemně ji reflektovat. V neposlední řadě na festival také přijíždějí studenti a pedagogové z vysokoškolských pracovišť a jiní odborníci, zabývající se divadlem ve spojitosti s výchovou, kteří dostávají možnost otevírat a řešit problematiky oboru DaV. K tomu slouží především celodenní Diskusní fórum.

Naším cílem je poskytnout prostor pro intenzivní setkání žáků, studentů, pedagogů a dalších lidí zajímajících se o divadlo a dramatickou výchovu. Především však chceme vytvořit pohodovou a rodinnou atmosféru, aby se všichni účastníci a diváci cítili na festivalu jako doma, jelikož to je letos naším tématem.

Objev naše fantastické

TÉMA A PROGRAM FESTIVALU


Téma letošního festivalu - Welcome home - bylo pro náš SÍTKOtým takřka od začátku jasné. Ateliér Divadlo a výchova je totiž pro nás studenty i pro naše pedagogy druhým DOMOVEM. A přesně v takovém duchu chceme přivítat všechny účastníky festivalu a vést celé Sítko.

Právě tady, na pevné domácké půdě, totiž dostáváme příležitost ukázat, co jsme se naučili za uplynulý akademický rok a také se podívat, co se podařilo vytvořit ve světě amatérského divadla mimo náš ateliér. Během přisetí a prosetí do naší rodiny přivítáme nové studenty, a zároveň z našeho rodného hnízda vypustíme do světa absolventy, kteří na Sítku odprezentují své bakalářské a magisterské projekty.

Program festivalu

Program festivalu Sítko 2015 stahujte zde:

Program festivalu PDF Stáhnout
Sítko tým 2015

Sweet home

Reportáže absolventských projektů

Poznejte náš letošní Sítko tým

Koordinátorka

JANA

Dramaturgie

KLÁRA

Dramaturgie

MARIE

Dramaturgie
Off-program

JORDANA

Péče o soubory
Propagace

LUCIE

Propagace

KRISTÝNA

Propagace
Technika

MARKÉTA

Technika

KRISTIÁN

Fundraising

JAN

Fundraising

IVA

Pedagogické
vedení

JONÁŠ

Diskusní fórum

O OBORU DIVADLO A VÝCHOVA


Vážení příznivci divadelního vzdělávání,

rádi bychom vás pozvali na Diskusní fórum o oboru divadlo a výchova pořádané Ateliérem divadla a výchovy DIFA JAMU, jež se uskuteční v sobotu 30. května 2015 v Divadle na Orlí (ul. Orlí 19) v Brně. Diskusní fórum se bude zabývat tematikou literárně dramatických oborů na základních uměleckých školách.

Budeme velmi rádi, pokud se k nám připojíte a budete s námi diskutovat témata, jimiž se chceme v průběhu dne zabývat:

  1. reálný obsah výuky na vybraných LDO;
  2. profil ideálního uchazeče o místo v LDO;
  3. okolnosti vzniku a udržení LDO na ZUŠ, oslovování a nábor žáků.

Podrobný program se jmény přispěvatelů a názvy jejich příspěvků je sepsán v dokumentu ke stažení. V Brně se na vás budou těšit studenti a pedagogové ADaV DIFA JAMU!

Divadlo na Orlí

Mapa po rozkliknutí fotografie

Program konference PDF Stáhnout program

Sponzoři festivalu

Spolek Orient mini market Port Květiny Rašnerova pekárna Ateliér 999 s.r.o.
Pivovar Starobrno Děvče u plotny Caffé del Saggio
Národní divadlo Brno Degu Brno Sklizeno - opravdové jídlo martin - cukrář Divadelní fakulta JAMU